AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
16-08-2021 20:25:03

MALAZGİRT ZAFERİ İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Türklere Anadolu'nun kapısını açan Sultan Alparslan'ın diyarı Muş'un Malazgirt ilçesinde, şanlı zaferin 950. yıl dönümü dolayısıyla etkinliklerin yapılacağı alanda hazırlıklar tamamlanma aşamasına geldi.

Bakanlar Kurulu kararıyla iki yıl önce "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" ilan edilen ilçenin Danişmentgazi Mahallesi'ndeki 238 hektar alanda, etaplar halinde yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Daha önce giriş kontrol ünitesi, yüzlerce araçlık otopark, 250 metre uzunluğundaki 1071 adımlık fetih yolu, merasim ve hitabet alanı, 12 helikopter pisti, namazgah, ikram alanı, şadırvan, giriş takı, spor ve oyun alanları, yürüyüş yolu ve dinlenme yerlerinin inşa edildiği parkta, yüz tanıma sistemli güvenlik kamera sistemi kuruldu, 160 bin metrekare alanda ağaçlandırma ve çimlendirme çalışması tamamlandı.

 

Parkta 4. etap çalışmaları kapsamında da bin kişilik tribünü olan at koşu sahası, okçuluk ve cirit alanları, geleneksel oyun grubu bölümü, peyzaj düzenlemesi, 500 kişilik tribünü olan güreş sahası, han ve oba çadırlarının yapım çalışmaları bitme aşamasına geldi.

26 Ağustos'ta yapılacak tören ve etkinliklerin Malazgirt'in tarihine yakışır, en görkemli şekilde kutlanması için parkta hummalı çalışmalar yürütülüyor.

Malazgirt Savaşı'nın bu yıl 950'nci yıl dönümünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı güzel bir törenle kutlayacaklarını belirten AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Malazgirt Zaferi Kutlamaları için hazırlıkların devam ettiğini ve Muş'a gelecek olan bütün devlet erkanını ve misafirleri sorunsuz bir şekilde karşılayarak pandemi kuralarına uygun bir şekilde misafir edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 26 Ağustos'ta Malazgirt'te katılacağı kutlamalar için tüm hazırlıklar neredeyse sona geldiğini söyleyen AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Malazgirt kutlamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine, tören alanını hazır hale getirmek için çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade eden Şimşek, "Bundan 950 yıl önce Sultan Muhammed Alparslan ve kutlu askerleri Anadolu'ya giriş kapısı olan Malazgirt'teki üstün gayretleri ile birlikte bu topraklarımıza kardeşliği, medeniyeti, ümmeti yaymışlardır. O günden bu yana biz bu topraklarda Kürt'üyle, Türk'üyle, Arap'ıyla, Çerkez'iyle kardeşçe yaşayıp buraları kendimize yurt edinmişiz ve o günden bu yana barış içerisinde yaşıyoruz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Tabi bu tarihimizi son yıllarda özellikle liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine kendi himayelerinde gerçekleştirmiş olduğumuz kutlamalar görkemli bir şekilde kutlandı. Bu sene Cumhurbaşkanımızın emri üzerine, tören alanlarımızda çalışmalar bitme aşmasına geldi ve çok güzel bir tören alanı hazırlanıyor. İnşallah 26 Ağustos'ta bütün Türkiye ve Muş halkı orada olacaktır. Bize yakışır bir şekilde misafirlerimizi de karşılayıp misafir edip, yolcu edeceğiz. İnşallah kazasız, belasız güzel bir kutlama olacaktır. Sivil toplum örgütlerimizle, köylülerimizle, basınımızla, bürokrasimizle, siyasetçilerimizle herkes el ele verip misafirlerimizi karşılamak üzere gayret ediyoruz" dedi.

 

Fırat Demir AK Parti Muş Tanıtım ve Medya Başkanı

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.